NRD Начало
Петък, 22 Ноември 2024
Начало Авансцена Музейните експозиции в Кюстендил ще са с безплатен вход за младежи до 29 години за Международния ден на младежта
7045
Авансцена

Музейните експозиции в Кюстендил ще са с безплатен вход за младежи до 29 години за Международния ден на младежта

Музейните експозиции в Кюстендил ще са с безплатен вход за младежи до 29 години за Международния ден на младежта, съобщиха от музея.  Младежи безплатно ще приемат на 12 август археологическата зала "Асклепий", зала "Стримон" и временната изложба "В света на митологията и демонологията", както и музейният комплекс "Свети Георги".  На 13 август безплатно за младежи ще бъдат отворени изложбената зала в джамията "Ахмед Бей", Пирговата кула и къщата- музей "Ильо Войвода". Международният ден на младежта се отбелязва за първи път на 12 август 2000 година

| 09 Август 2024, 13:24 ч.
Музейните експозиции в Кюстендил ще са с безплатен вход за младежи до 29 години за Международния ден на младежта
Музейните експозиции в Кюстендил ще са с безплатен вход за младежи до 29 години за Международния ден на младежта
Снимка © Елица Иванова / БТА

Музейните експозиции в Кюстендил ще са с безплатен вход за младежи до 29 години за Международния ден на младежта, съобщиха от музея. 

Петима скулптори са избрани за участие в Симпозиума по скулптура в дърво 2024, който ще се проведе в село Ясна поляна, община Приморско. 

Той започва на 12 август и съгласно статута на форума в него участват петима творци (четирима българи и един чуждестранен автор), избрани с конкурс на база предварителни проекти, съобщават от Съюза на българските художници (СБХ). 

Това са скулпторите Галя Благоева, Кристина Йосифова, Никола Диков, Николай Маринов и Херман Гшайдер. Резерва е Валентин Митев.

Участниците в симпозиума са избрани на 6 август от журито в състав: Николай Колязов (председател, секретар на секция „Скулптура“ на СБХ), Боян Боянов, Витали Халваджиев, Диана Драганова-Щир, Ивайло Аврамов, Иван Русев, Момчил Мирчев, Павлин Радевски, Петър Наков, Теодор Нанев, допълват от СБХ.

/ВСР

Пианистът Иван Мелон Люис изнася единствения джаз концерт на „Пиано екстраваганца” тази година – на 31 октомври в Sofia Live Club.

Музикантът има седем издадени албума, пет номинации и е носител на Latin Grammy – за най-добър латино джаз албум за 2021 г., информират от института „Сервантес“, който си сътрудничи с 14-ото издание на международния фестивал, чийто основател и артистичен директор е Людмил Ангелов.

Роденият през 1974 година в Куба пианист, композитор и музикален продуцент е смятан за един от най-влиятелните музиканти на своето поколение.

„Широко признат за работата си с кубинския певец Исак Делгадо, Мелон е постигнал забележителна работа, която дълбоко бележи представата за изпълнение на пиано в съвременната кубинска танцова

Първи български хор „Янко Мустаков“ в Свищов набира хористи за новия си творчески сезон, съобщиха от свищовското читалище.

Хорът търси мъже и жени над 16-годишна възраст, които искат да станат част от изкуството на музиката и да участват в обществени изяви. Желаещите могат да получат повече информация в Първо българско народно читалище „Еленка и Кирил Д. Аврамови 1896“ в Свищов.

Репертоарът на хора включва голям брой акапелни песни от всички стилове и епохи, както и произведения от кантатно-ораториалния жанр, като централно място заемат творбите от български автори. Хорът е участвал в редица български и международни хорови фестивали и конкурси. Сред тазгодишните международни участия на хористите бяха посещения в Румъния и в Хърватия.

Първият български хор е основан в град Свищов през 1868 г. от Янко Мустаков - учител, музикант и обще

Местният ескимоски народ инуит в Гренландия се завръща към традицията си на изрисуване на татуировки върху лицата на жените, предаде АФП. 

От 1721 г. до 1953 г. Гренландия е колония на Дания, а през втората половина на ХХ век постепенно придобива автономия. Преди колонизацията обаче татуировките са били неразделна част от културата на местния народ. Те се срещат и в други инуитски култури по света, особено в Канада. Традиционно предимно жените се татуират, като обикновено те представляват геометрични линии, изобразени по брадата, челото и бузите си. Това символизира, че са готови да встъпят в брак и да създадат семейство.

Най-ранните известни свидетелства за татуировки на гренландските инуити датират от XV в., когато са открити мумиите от Килакитсок. През 1972 година са открити осем тела, пет от които са в отлично запазено състояние благодарение на много студения и

Изложбата „Няма само един път. 70 творби от колекция „Илиян Дончев“  ще бъде официално открита в Художествената галерия в Казанлък на 10 октомври, съобщи директорът на културния институт д-р Пламен Петров, който е и уредник на експозицията.

Това е втората изложба от платформата на галерията „Търсачите“ , в рамките на която ще бъдат представяни фрагменти от частни колекции.

В нея са включени творби на Иван Милев, Дечко Узунов, Димитър Чорбаджийски – Чудомир, Светлин Русев, Теньо Пиндарев и други.

Експозицията се явява като своеобразно продължение на големия разговор за значението на фигурата на колекционера в съвременното развитие на художествената сцена и като опит за издирване и осмисляне на отговорите на въпросите „Защо колекционираме?“,

„Какво колекционираме?“ и разбира се - „Как

Младежи безплатно ще приемат на 12 август археологическата зала "Асклепий", зала "Стримон" и временната изложба "В света на митологията и демонологията", както и музейният комплекс "Свети Георги". 

На 13 август безплатно за младежи ще бъдат отворени изложбената зала в джамията "Ахмед Бей", Пирговата кула и къщата- музей "Ильо Войвода".

Международният ден на младежта се отбелязва за първи път на 12 август 2000 година. Обявен е с резолюция на Генералната асамблея на ООН на 17 декември 1999 г. по предложение на Всемирната конференция на министрите по делата на младежта, състояла се в Лисабон от 8 до 12 август 1998 година. В България празникът се чества от 2007 година. Чрез различни обществени и художествени прояви денят насочва вниманието към проблемите на младите хора, както и към тяхното участие в световните инициативи за опазване на околната среда, развитието на лидерските им умения и включването им в каузи с международно значение.

Мадона ще финансира театрален проект за младежи, съобщи самата тя на празника за рождения си ден в Помпей, предаде Асошиейтед прес.

Докато разглеждаше Помпей с директора на археологическия парк Габриел Цухтригел, Мадона се срещна с група тийнейджъри от проекта Sogno di Volare, или "Мечтата да летиш". За него стотици млади актьори изпълняват адаптирани комедии от Аристофан, като започват от амфитеатъра в Помпей и след това  се представят в други италиански театри. Мадона обяви, че ще финансира проекта една година – с около 250 000 евро.

"Този проект, щедро подкрепен от Мадона, е стратегически за Помпей, защото е насочен към хората, които живеят в тази прекрасна и сложна територия, по-специално към младежите", каза Цухтригел. Той отбеляза, че много от участващите деца живеят в бедни южни градове, където нивата на отпадане от училище и безработица са

Българският художник Живко Тенев - Gissen представя новата си изложба „Квадратурата на самотата“. Експозицията може да бъде разгледана в дигиталната платформа Музея на Gissen, съобщават организаторите.

„Целият процес на създаване на изкуството е обгърнат в самота - самотата на твореца. „Това е нещо много лично, то не се казва, с него не се парадира, това е нещо сакрално. Нещо, което е седяло на тъмно години наред и го е виждал само автора“, разказва авторът.

Според него има неща които могат да бъдат нарисувани за много хора, но има и такива, които са създадени за да докоснат само един единствен човек. „И тук си задаваме въпроса кой от двата подхода е правилният. Отговорът е – няма такъв. Какво е измерението на самотата, след като човек може да бъде самотен и на площад пълен с хора. Тук можем да си зададем и въпроса - тогава докъде се простира самотата и каква е нейната

След 17 години без издаден албум френско-испанският певец Ману Чао се завръща в петък с Viva Tu и своето латино звучене, съживявайки хубавите спомени на цяло едно поколение, което на свой ред предава "вируса" на потомството си, предаде АФП.

"Щедър" на сцената и "автентичен", в очите на зрителите, Чао е известен от Европа до Латинска Америка и Азия.

Новият албум Viva Tu - призив да повярваш в себе си, всъщност не е точно завръщане - на 63 години Хосе Мануел Томас Артуро Чао Ортега, известен като Ману Чао, не е изчезнал напълно от музикалния пейзаж. Той избягва медиите, но продължава да изнася концерти в малки зали, където сам следи за цените на билетите. 

С новия албум Ману Чао предлага както характерното си звучене, така и не толкова типични, но все така ангажирани парчета като Vecinos en el mar

В археологическия парк „Западна порта на Сердика“ ще се състои премиера на визуалния танцов пърформанс „Граници на реалността", съобщават продуцентите от Derida Dance Center.

Концепцията и хореографията са на Живко Желязков.

„Граници на реалността“ е визуален танцов спектакъл, вдъхновен от Западната порта на Сердика – не само като като архитектурно наследство от античния и ранновизантийски град, но и като част от съвременната градска среда.

Представлението фокусира вниманието върху границите, но не толкова в историческия им контекст на защитната функция, а по-скоро като възможност за свързване. Чрез изкуството на съвременния танц, визуални трансформации и музика, зрителите ще станат част от непрекъснато движение от индивидуалното защитено про

"Това е нещо огромно. Това е земетресение", каза американецът Гари Ръвкън за шведското обществено радио SR малко след като заедно със сънародника си Виктор Амброс спечели  Нобеловата награда за физиология или медицина за откриването на микроРНК, предаде АФП.

"Кучето не разбира защо навън е тъмно и защо тичаме из къщата", допълни Нобеловият лауреат.        72-годишният биолог е бил събуден на разсъмване от Нобеловия комитет и е обещал да дойде и да се забавлява на церемонията по връчването на наградите в Стокхолм на 10 декември.       "Няколко пъти сме били на Нобеловото парти. Човек не би си помислил, че група учени ще се окажат купонджии, но те наистина са такива", каза още Гари Ръвкън.

Вторият лауреат на тазгодишната Нобелова награда за физиология или медицина, американецът Виктор Амброс, показа същия ентусиазъм. 

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Фестивалът на оперното и балетно изкуство вдигна завеса за 54-ти път
Фестивалът на оперното и балетно изкуство (ФОБИ) в Стара Загора дава посока в лабиринта от музикални събития, каза директорът на Държавната опера в града Огнян Драганов при открива ...
Лейди Гага, „Грийн дей“, Пост Малоун ще бъдат хедлайнери на фестивала „Коачела“ през 2025 г.
Лейди Гага, рок групата „Грийн дей“ и американският рапър Пост Малоун ще бъдат хедлайнери на музикалния фестивал „Коачела“ през април 2025 г., предаде АФП. ...
Екипът на Националния военноисторически музей гостува в Художествената галерия в Казанлък
Екипът на Националния военноисторически музей гостува в Художествената галерия в Казанлък на 23 ноември. Това съобщават от галерията в официалната си фейсбук страница. Събитието е ...
Спектакълът „С гръб към залеза“ гостува на Драматично - куклен театър "Константин Величков"
Спектакълът „С гръб към залеза“ гостува на Драматично - куклен театър "Константин Величков" на 11 декември, съобщиха от културната институция. В него участват актьорит ...
Стефан Илчев ще представи пред публика две свои нови песни
Изпълнителят Стефан Илчев ще представи пред публика две свои нови песни. Това ще се случи по време на неговия концерт на 2 декември в Културен дом НХК в Бургас, съобщи Стефан Илче ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
Берлинският театър „Шаубюне“ е застрашен от фалит заради намаляване на бюджета
Берлинският театър „Шаубюне“, който е един от най-известните европейски театри с авангардните си постановки, е застрашен от фалит заради големите бюджетни съкращения, п ...
Фестивалът на оперното и балетно изкуство вдигна завеса за 54-ти път
Фестивалът на оперното и балетно изкуство (ФОБИ) в Стара Загора дава посока в лабиринта от музикални събития, каза директорът на Държавната опера в града Огнян Драганов при открива ...
Белгийският певец Стромай бе отличен от крал Филип
Певецът Стромай беше отличен от краля на Белгия - Филип, за изключителни заслуги в областта на изкуството, литературата или науката, на церемония в двореца в Брюксел, предаде АФП. ...
Pink Floyd History ще възродят магията на легендарната група
Спектакълът Pink Floyd History Live е музикално и мултимедийно шоу, което пресъздава пет десетилетия музикални шедьоври на легендарната група Pink Floyd. Водени от страстта си към ...
Венецианският театър „Ла Фениче“ отмени първото си представление за сезона
Венецианският музикален театър „Ла Фениче“ във Венеция отмени първото си представление за сезона за първи път от повече от 30 години насам поради протест на персонала, ...
Тикер в 19:00 ч.
Берлинският театър „Шаубюне“, който е един от най-известните европей ...
Начало Авансцена
7045
Авансцена

Музейните експозиции в Кюстендил ще са с безплатен вход за младежи до 29 години за Международния ден на младежта

Младежи безплатно ще приемат на 12 август археологическата зала "Асклепий", зала "Стримон" и временната изложба "В света на митологията и демонологията", както и музейният комплекс "Свети Георги".На 13 август безплатно за младежи ще бъдат отворени изложбената зала в джамията "Ахмед Бей", Пирговата кула и къщата- музей "Ильо Войвода".

| 09 Август 2024, 13:24 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Музейните експозиции в Кюстендил ще са с безплатен вход за младежи до 29 години за Международния ден на младежта
Музейните експозиции в Кюстендил ще са с безплатен вход за младежи до 29 години за Международния ден на младежта
Снимка © Елица Иванова / БТА

Музейните експозиции в Кюстендил ще са с безплатен вход за младежи до 29 години за Международния ден на младежта, съобщиха от музея. 

Младежи безплатно ще приемат на 12 август археологическата зала "Асклепий", зала "Стримон" и временната изложба "В света на митологията и демонологията", както и музейният комплекс "Свети Георги". 

Петима скулптори са избрани за участие в Симпозиума по скулптура в дърво 2024, който ще се проведе в село Ясна поляна, община Приморско. 

Той започва на 12 август и съгласно статута на форума в него участват петима творци (четирима българи и един чуждестранен автор), избрани с конкурс на база предварителни проекти, съобщават от Съюза на българските художници (СБХ). 

Това са скулпторите Галя Благоева, Кристина Йосифова, Никола Диков, Николай Маринов и Херман Гшайдер. Резерва е Валентин Митев.

Участниците в симпозиума са избрани на 6 август от журито в състав: Николай Колязов (председател, секретар на секция „Скулптура“ на СБХ), Боян Боянов, Витали Халваджиев, Диана Драганова-Щир, Ивайло Аврамов, Иван Русев, Момчил Мирчев, Павлин Радевски, Петър Наков, Теодор Нанев, допълват от СБХ.

/ВСР

Пианистът Иван Мелон Люис изнася единствения джаз концерт на „Пиано екстраваганца” тази година – на 31 октомври в Sofia Live Club.

Музикантът има седем издадени албума, пет номинации и е носител на Latin Grammy – за най-добър латино джаз албум за 2021 г., информират от института „Сервантес“, който си сътрудничи с 14-ото издание на международния фестивал, чийто основател и артистичен директор е Людмил Ангелов.

Роденият през 1974 година в Куба пианист, композитор и музикален продуцент е смятан за един от най-влиятелните музиканти на своето поколение.

„Широко признат за работата си с кубинския певец Исак Делгадо, Мелон е постигнал забележителна работа, която дълбоко бележи представата за изпълнение на пиано в съвременната кубинска танцова

Първи български хор „Янко Мустаков“ в Свищов набира хористи за новия си творчески сезон, съобщиха от свищовското читалище.

Хорът търси мъже и жени над 16-годишна възраст, които искат да станат част от изкуството на музиката и да участват в обществени изяви. Желаещите могат да получат повече информация в Първо българско народно читалище „Еленка и Кирил Д. Аврамови 1896“ в Свищов.

Репертоарът на хора включва голям брой акапелни песни от всички стилове и епохи, както и произведения от кантатно-ораториалния жанр, като централно място заемат творбите от български автори. Хорът е участвал в редица български и международни хорови фестивали и конкурси. Сред тазгодишните международни участия на хористите бяха посещения в Румъния и в Хърватия.

Първият български хор е основан в град Свищов през 1868 г. от Янко Мустаков - учител, музикант и обще

Местният ескимоски народ инуит в Гренландия се завръща към традицията си на изрисуване на татуировки върху лицата на жените, предаде АФП. 

От 1721 г. до 1953 г. Гренландия е колония на Дания, а през втората половина на ХХ век постепенно придобива автономия. Преди колонизацията обаче татуировките са били неразделна част от културата на местния народ. Те се срещат и в други инуитски култури по света, особено в Канада. Традиционно предимно жените се татуират, като обикновено те представляват геометрични линии, изобразени по брадата, челото и бузите си. Това символизира, че са готови да встъпят в брак и да създадат семейство.

Най-ранните известни свидетелства за татуировки на гренландските инуити датират от XV в., когато са открити мумиите от Килакитсок. През 1972 година са открити осем тела, пет от които са в отлично запазено състояние благодарение на много студения и

Изложбата „Няма само един път. 70 творби от колекция „Илиян Дончев“  ще бъде официално открита в Художествената галерия в Казанлък на 10 октомври, съобщи директорът на културния институт д-р Пламен Петров, който е и уредник на експозицията.

Това е втората изложба от платформата на галерията „Търсачите“ , в рамките на която ще бъдат представяни фрагменти от частни колекции.

В нея са включени творби на Иван Милев, Дечко Узунов, Димитър Чорбаджийски – Чудомир, Светлин Русев, Теньо Пиндарев и други.

Експозицията се явява като своеобразно продължение на големия разговор за значението на фигурата на колекционера в съвременното развитие на художествената сцена и като опит за издирване и осмисляне на отговорите на въпросите „Защо колекционираме?“,

„Какво колекционираме?“ и разбира се - „Как

На 13 август безплатно за младежи ще бъдат отворени изложбената зала в джамията "Ахмед Бей", Пирговата кула и къщата- музей "Ильо Войвода".

Международният ден на младежта се отбелязва за първи път на 12 август 2000 година. Обявен е с резолюция на Генералната асамблея на ООН на 17 декември 1999 г. по предложение на Всемирната конференция на министрите по делата на младежта, състояла се в Лисабон от 8 до 12 август 1998 година. В България празникът се чества от 2007 година. Чрез различни обществени и художествени прояви денят насочва вниманието към проблемите на младите хора, както и към тяхното участие в световните инициативи за опазване на околната среда, развитието на лидерските им умения и включването им в каузи с международно значение.

Мадона ще финансира театрален проект за младежи, съобщи самата тя на празника за рождения си ден в Помпей, предаде Асошиейтед прес.

Докато разглеждаше Помпей с директора на археологическия парк Габриел Цухтригел, Мадона се срещна с група тийнейджъри от проекта Sogno di Volare, или "Мечтата да летиш". За него стотици млади актьори изпълняват адаптирани комедии от Аристофан, като започват от амфитеатъра в Помпей и след това  се представят в други италиански театри. Мадона обяви, че ще финансира проекта една година – с около 250 000 евро.

"Този проект, щедро подкрепен от Мадона, е стратегически за Помпей, защото е насочен към хората, които живеят в тази прекрасна и сложна територия, по-специално към младежите", каза Цухтригел. Той отбеляза, че много от участващите деца живеят в бедни южни градове, където нивата на отпадане от училище и безработица са

Българският художник Живко Тенев - Gissen представя новата си изложба „Квадратурата на самотата“. Експозицията може да бъде разгледана в дигиталната платформа Музея на Gissen, съобщават организаторите.

„Целият процес на създаване на изкуството е обгърнат в самота - самотата на твореца. „Това е нещо много лично, то не се казва, с него не се парадира, това е нещо сакрално. Нещо, което е седяло на тъмно години наред и го е виждал само автора“, разказва авторът.

Според него има неща които могат да бъдат нарисувани за много хора, но има и такива, които са създадени за да докоснат само един единствен човек. „И тук си задаваме въпроса кой от двата подхода е правилният. Отговорът е – няма такъв. Какво е измерението на самотата, след като човек може да бъде самотен и на площад пълен с хора. Тук можем да си зададем и въпроса - тогава докъде се простира самотата и каква е нейната

След 17 години без издаден албум френско-испанският певец Ману Чао се завръща в петък с Viva Tu и своето латино звучене, съживявайки хубавите спомени на цяло едно поколение, което на свой ред предава "вируса" на потомството си, предаде АФП.

"Щедър" на сцената и "автентичен", в очите на зрителите, Чао е известен от Европа до Латинска Америка и Азия.

Новият албум Viva Tu - призив да повярваш в себе си, всъщност не е точно завръщане - на 63 години Хосе Мануел Томас Артуро Чао Ортега, известен като Ману Чао, не е изчезнал напълно от музикалния пейзаж. Той избягва медиите, но продължава да изнася концерти в малки зали, където сам следи за цените на билетите. 

С новия албум Ману Чао предлага както характерното си звучене, така и не толкова типични, но все така ангажирани парчета като Vecinos en el mar

В археологическия парк „Западна порта на Сердика“ ще се състои премиера на визуалния танцов пърформанс „Граници на реалността", съобщават продуцентите от Derida Dance Center.

Концепцията и хореографията са на Живко Желязков.

„Граници на реалността“ е визуален танцов спектакъл, вдъхновен от Западната порта на Сердика – не само като като архитектурно наследство от античния и ранновизантийски град, но и като част от съвременната градска среда.

Представлението фокусира вниманието върху границите, но не толкова в историческия им контекст на защитната функция, а по-скоро като възможност за свързване. Чрез изкуството на съвременния танц, визуални трансформации и музика, зрителите ще станат част от непрекъснато движение от индивидуалното защитено про

"Това е нещо огромно. Това е земетресение", каза американецът Гари Ръвкън за шведското обществено радио SR малко след като заедно със сънародника си Виктор Амброс спечели  Нобеловата награда за физиология или медицина за откриването на микроРНК, предаде АФП.

"Кучето не разбира защо навън е тъмно и защо тичаме из къщата", допълни Нобеловият лауреат.        72-годишният биолог е бил събуден на разсъмване от Нобеловия комитет и е обещал да дойде и да се забавлява на церемонията по връчването на наградите в Стокхолм на 10 декември.       "Няколко пъти сме били на Нобеловото парти. Човек не би си помислил, че група учени ще се окажат купонджии, но те наистина са такива", каза още Гари Ръвкън.

Вторият лауреат на тазгодишната Нобелова награда за физиология или медицина, американецът Виктор Амброс, показа същия ентусиазъм. 

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Фестивалът на оперното и балетно изкуство вдигна завеса за 54-ти път
Лейди Гага, „Грийн дей“, Пост Малоун ще бъдат хедлайнери на фестивала „Коачела“ през 2025 г.
Екипът на Националния военноисторически музей гостува в Художествената галерия в Казанлък
Спектакълът „С гръб към залеза“ гостува на Драматично - куклен театър "Константин Величков"
Стефан Илчев ще представи пред публика две свои нови песни
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Ноември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Калейдоскоп
Берлинският театър „Шаубюне“ е застрашен от фалит заради намаляване на бюджета
Авансцена
Фестивалът на оперното и балетно изкуство вдигна завеса за 54-ти път
Творчески отражения
Белгийският певец Стромай бе отличен от крал Филип
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.