NRD Начало
Четвъртък, 19 Септември 2024
Начало Авансцена Музейните експозиции в Кюстендил ще са с безплатен вход за младежи до 29 години за Международния ден на младежта
7028
Авансцена

Музейните експозиции в Кюстендил ще са с безплатен вход за младежи до 29 години за Международния ден на младежта

Музейните експозиции в Кюстендил ще са с безплатен вход за младежи до 29 години за Международния ден на младежта, съобщиха от музея.  Младежи безплатно ще приемат на 12 август археологическата зала "Асклепий", зала "Стримон" и временната изложба "В света на митологията и демонологията", както и музейният комплекс "Свети Георги".  На 13 август безплатно за младежи ще бъдат отворени изложбената зала в джамията "Ахмед Бей", Пирговата кула и къщата- музей "Ильо Войвода". Международният ден на младежта се отбелязва за първи път на 12 август 2000 година

| 09 Август 2024, 13:24 ч.
Музейните експозиции в Кюстендил ще са с безплатен вход за младежи до 29 години за Международния ден на младежта
Музейните експозиции в Кюстендил ще са с безплатен вход за младежи до 29 години за Международния ден на младежта
Снимка © Елица Иванова / БТА

Музейните експозиции в Кюстендил ще са с безплатен вход за младежи до 29 години за Международния ден на младежта, съобщиха от музея. 

Община Габрово обяви музикалната програма за тазгодишното издание на Узана Поляна фест. Зеленият фестивал тази година ще се проведе от 19 до 21 юли на голямата поляна в местността Узана над Габрово. Това съобщиха от общинската администрация в Габрово. 

В петък, 19 юли, концертната програма ще бъде открита от Out of Muse, след тях очаквайте модерно рок звучене на Innerglow, а финалът на вечерта ще поставят забележителните и неповторими БТР, посочват организаторите. В събота вечер на сцената с латино-алжирска музика ще излязат Mahrez Hachemi, следващите на сцената са "Мерудия" с тяхното пъстро реге звучене, а веднага след тях очаквайте силното рок присъствие на Lek City Case. Финалът на вечерта ще бъде специален с изключителното присъствие на Владо Михайлов и неговия бенд., посочват от Община Габрово. 

Неделната програма на сцената включва участие на танцьорит

Американският актьор Джош Хартнет приема новата си роля на сериен убиец в трилъра „Капанът“ (Trap) на режисьора М. Найт Шаямалан е предизвикателство, предаде Ройтерс.

„Никога преди не съм играл подобна роля“, каза той пред Ройтерс на лондонската премиера на филма. Хартнет е участвал във филми като „Пърл Харбър“, „Блек Хоук, „Черната далия“, „Опенхаймер“.

„Честно казано, ако не беше Найт, нямаше да е е възможно да вляза в този образ, защото ако поемаш отговорност с подобен персонаж, трябва да имаш пълно доверие на някого зад камера“, каза американският актьор.

Във филма Хартнет играе Купър, който води дъщеря си на концерт. Събитието обаче се оказва сложна полицейска операция за залавянето на сериен убиец, който се оказва самият Купър. Психологическият трилър е написан, режисиран и продуциран от Шаямалан, който е известен с уникални сюжетни обрати.

„Стара

Четвъртото издание на фестивала за имерсивни арт инсталации Sofia Lights ще се проведе между 25 и 28 юли в парк-музей „Врана“.

Тази година акцент е инсталацията „Стоманена трева“ (Steel grass) на френското арт студио Aérosculpture, реализирало проекти в десетки държави на три континента, информират организаторите.

„Инсталацията ще бъде показана за първи път извън Франция, и то в такъв огромен мащаб, който ще обхваща голяма част от територията на парк „Врана“. Непосредствено след края на Sofia Lights, „Стоманена трева” отпътува за Куршевел, любимият курорт на кралските особи в Европа“, разказват от екипа.

„Стоманена трева“ е едновременно минималистична и монументална инсталация, състояща се от стотици „стръкове трева“, високи колкото седеметажна сграда. Те играят с естествената светлина и вятъра, създавайки уникално визуално и емоционално преживяване“, комент

Задълбах се в темата за старите майстори, защото ако днес нямаме техните образци, ние не можем да говорим и за големите майстори на съвремието. Това каза Вежди Рашидов по време на откриването на изложбата „Западноевропейско изкуство XVII – XIX век“ в галерия Vejdi тази вечер.

Експозицията включва 16 живописни платна от личната колекция на Вежди Рашидов. По думите му произведенията са събирани от пътуванията му до Нидерландия, Белгия, Франция, Испания и Италия.

Рашидов допълни, че в този процес на приемственост ние в XXI век сме само едно стъпало от нещо, което е започнало да се изгражда.

Скулпторът разказа, че е бил много млад, току-що завършил Художествената академия, когато случайно на "Марше опюс" в Париж се е запалила страстта му към колекционерството. 

"Видях две хубави картини, които много харесах и в един момент пожелах да ги притежавам. Купих

На 6 юни в Музея на иконата в Трявна Мирян Колев ще изнесе концерта Plant/Human Duo, а при лошо време събитието ще се проведе в Старото школо. Това съобщи Юлия Нинова, директор на Специализиран музей за резбарско и зографско изкуство – Трявна.

Plant/Human Duo е концерт на Мирян Колев, в който той генерира звуци от различни растения. 

Проектът търси връзката между различни растителни вибрации и естетически звукови резултати. С помощта на устройства и сензори, прикрепени към листата на растения, техните биоритми се преобразуват в звук и биват допълнително манипулирани с помощта на звукови ефекти в реално време, посочват организаторите.

„Има изследвания в областта на биоакустиката, които се отнасят до електрическите сигнали протичащи през растенията и преобразуването им в звукови вълни. Но целта на този проект не е само да преобразува тези сигнали в звук, а да

Младежи безплатно ще приемат на 12 август археологическата зала "Асклепий", зала "Стримон" и временната изложба "В света на митологията и демонологията", както и музейният комплекс "Свети Георги". 

На 13 август безплатно за младежи ще бъдат отворени изложбената зала в джамията "Ахмед Бей", Пирговата кула и къщата- музей "Ильо Войвода".

Международният ден на младежта се отбелязва за първи път на 12 август 2000 година. Обявен е с резолюция на Генералната асамблея на ООН на 17 декември 1999 г. по предложение на Всемирната конференция на министрите по делата на младежта, състояла се в Лисабон от 8 до 12 август 1998 година. В България празникът се чества от 2007 година. Чрез различни обществени и художествени прояви денят насочва вниманието към проблемите на младите хора, както и към тяхното участие в световните инициативи за опазване на околната среда, развитието на лидерските им умения и включването им в каузи с международно значение.

Започва изпълнението на проектите, одобрени за финансиране по общинската програма „Култура плюс“ в Търговище, информират от пресцентъра на кмета Дарин Димитров. 

Регионална библиотека „Петър Стъпов“ е организатор на първото културно събитие по програмата. Днес в библиотеката започват национален форум и кръгла маса на тема „Изкуствата в библиотеката -  средство за ефективна колаборация в дигиталната ера“. Те се организират по повод отбелязването на 65 години от създаването на културната институция и 160 години библиотечно дело в Търговище. 

През месец юни предстоят други две събития, които са финансирани по „Култура плюс“, посочват от местната администрация. 

На 26 и 27 юни в Драматичния театър балет „Вега“ ще представи концерти, посветени на отбелязването на 30 години от основаването на състава. Ще бъде създадена съвременна танцова продукция в

Художествената галерия "Ротенберг-Узунов" и  "Александру Ръдулеску" от Букурещ подредиха изложба в Държавен културен институт "Културен център "Двореца" - Балчик. Експозицията "Балчик: свят на изкуството, 100 години по-късно" е  свързана с румънското междувоенно изкуство, съобщават от културния институт.

Тя включва петдесет и две творби, снимки и документи, уловили забележителни моменти от „черноморската художествена школа“ - термин, въведен през 1923 г. от историка на изкуството и теоретика Анри Фосийон.

Гала Галактион описва „Белия град“, наречен така заради белите варовикови скали, които опасват Балчик, като „прекрасно селище на библейска медитация“. Неслучайно споменава духовното измерение на това място, тъй като в района са построени едни от най-старите християнски базилики. Румънската кралица Мария се влюбва в неукротимия дух на мястото и неговия тих ри

Новата директорка на Фестивала на американското кино в Довил, Франция, обяви, че френско-ливанският тромпетист Ибрахим Маалуф вече не е член на журито, поради „неразположение в екипа“, свързано с вълната #АзСъщо (#MeToo), предаде АФП.

В интервю за френския вестник „Трибюн диманш“ директорката Од Eсбер съобщи, че е „взела трудното решение да отстрани Ибрахим Маалуф от журито“ и поясни:

„Присъствието на Ибрахим Маалуф ставаше все по-проблематично за гладкото и спокойно протичане на фестивала, който празнува своята 50-годишнина, който е и моето първо издание, и който искам да ръководя с яснота и прозрачност“. Отстраняването на Маалуф се случва по-малко от две седмици преди началото на фестивала, планиран да се проведе от 6 до 15 септември.

Преди няколко години Ибрахим Маалуф беше обвинен в сексуално посегателство сре

„Божественият смисъл на съществуванието ни е да обичаме и ако животът ни не е хубав, това е защото не извършваме точно това - да обичаме. Не е трудно, аз съм опитвала, много е хубаво“. Това каза актрисата Цветана Манева, която няколко пъти вдигна публиката на крака по време на спектакъла в нейна чест „Честит рожден ден, Цветана!“, който бе представен на театралния фестивал „Варненско лято“. 

„Ако животът ни не е такъв, какъвто непрекъснато очакваме да бъде, вероятно трябва по-често да се питаме какво правим точно с това обичане, с тази любов. Аз не си задавам въпроса защо съм на този свят. За това съм. Не само аз, всички сме за това. 

Винаги се питам с какво съм заслужила толкова обич. Имам отговор, който е нескромен и беше дискретен до този момент, но сега мога да го обявя. Аз много обичам да обичам и съм обичала, и продължавам да обичам и мисля, че това е е

Интересното за нашата група е, че всички композираме, казаха на пресконференция в Боровец изпълнителите от Швеция и Норвегия Буге Веселтофт (пиано), Дан Берглунд (бас) и Магнус Йострьом (барабани), обединени в „Римден трио“. Тази вечер по време на Международния джаз фестивал „Д-р Емил Илиев“ групата ще представи песни от най-новия си албум. 

Музикантите посочиха, че във формацията всеки дава най-доброто от себе си. Пианистът Буге Веселтофт разказа историята на триото. Искал да изпълнява типична скандинавска музика, поканил двамата си колеги да се присъединят към него и така триото се формира в 90-те години на XX век. 

Музикантите казаха, че репетират и в Швеция, и в Норвегия, но са основно в Стокхолм, „където намерим най-доброто кътче спираме и репетираме“.

От "Римден трио" посочиха, че са били наскоро в Румъния, като са участвали във фестивали. 

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
500-години история: Театър на сенките „Карагьозис“
Театър на сенките „Карагьозис“ с над 500-годишна история от Гърция ще гостува на град Пазарджик, съобщиха от местната администрация. На 21-ви септември  в "Градин ...
Започва 42-рото издание на Фестивала на българския игрален филм „Златна роза“
Във Варна започва 42-рото издание на Фестивала на българския игрален филм „Златна роза“. В конкурсната програма ще се състезават 15 пълнометражни, 20 късометражни филма ...
Фотографии на известни личности, творци и духовници са представени в изложба на Сашо Сарандалиев
Фотографии на японския принц Акишино и принцеса Кико, патриарх Неофит, Милчо Левиев, Антон Дончев и др., са показани в изложбата на Сашо Сарандалиев в Смолян. Експозицията е подре ...
Русенската опера представя премиерно "Севилският бръснар"
Русенската опера ще представи премиерно "Севилският бръснар" на 20 септември (петък) в Доходното здание в Русе. Това съобщи пиарът на културния институт Диана Димитрова.  Реж ...
Иван Пазламачев подрежда първа самостоятелна изложба
Първата самостоятелна изложба на Иван Пазламачев в София след 33 години работа зад океана ще бъде подредена в галерия „Астри“. Експозицията живопис ще бъде открита на 2 ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
Общо 40 изпълнители от страната и чужбина ще участват на фестивала „Хасково джаз“
Общо 40 изпълнители от страната и чужбина ще вземат участие на тазгодишното издание на фестивала „Хасково джаз“, съобщиха от пресслужбата на общинска администрация -Хас ...
"Златка - златното момиче" е новият спектакъл на Държавен куклен театър "Дора Габе"
Най-новото заглавие в репертоара на Държавен куклен театър „Дора Габе“ – Добрич (ДКТ) е спектакълът ,,Златка – Златното момиче”. Официалната премиера ...
След 17 години Ману Чао се завръща с нов албум
След 17 години без издаден албум френско-испанският певец Ману Чао се завръща в петък с Viva Tu и своето латино звучене, съживявайки хубавите спомени на цяло едно поколение, което ...
Графити фестивал. Пристанище на 60 корабни статуи
Световни и български утвърдени визуални артисти ще създават съвременно изкуство заедно с 30 млади участници от русенски училища в „Графити фестивал. Пристанище на 60 корабни ...
Алек Алексиев озвучава новия български аудиосериал „Безбряг“
Актьорът Алек Алексиев озвучава новия български аудиосериал „Безбряг“. Автор на поредицата е Димитрина Събчева, съобщават от „Сторител“. Аудиосериалът разк ...
Тикер в 20:00 ч.
Общо 40 изпълнители от страната и чужбина ще вземат участие на тазгодишното изда ...
Начало Авансцена
7028
Авансцена

Музейните експозиции в Кюстендил ще са с безплатен вход за младежи до 29 години за Международния ден на младежта

Младежи безплатно ще приемат на 12 август археологическата зала "Асклепий", зала "Стримон" и временната изложба "В света на митологията и демонологията", както и музейният комплекс "Свети Георги".На 13 август безплатно за младежи ще бъдат отворени изложбената зала в джамията "Ахмед Бей", Пирговата кула и къщата- музей "Ильо Войвода".

| 09 Август 2024, 13:24 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Музейните експозиции в Кюстендил ще са с безплатен вход за младежи до 29 години за Международния ден на младежта
Музейните експозиции в Кюстендил ще са с безплатен вход за младежи до 29 години за Международния ден на младежта
Снимка © Елица Иванова / БТА

Музейните експозиции в Кюстендил ще са с безплатен вход за младежи до 29 години за Международния ден на младежта, съобщиха от музея. 

Младежи безплатно ще приемат на 12 август археологическата зала "Асклепий", зала "Стримон" и временната изложба "В света на митологията и демонологията", както и музейният комплекс "Свети Георги". 

Община Габрово обяви музикалната програма за тазгодишното издание на Узана Поляна фест. Зеленият фестивал тази година ще се проведе от 19 до 21 юли на голямата поляна в местността Узана над Габрово. Това съобщиха от общинската администрация в Габрово. 

В петък, 19 юли, концертната програма ще бъде открита от Out of Muse, след тях очаквайте модерно рок звучене на Innerglow, а финалът на вечерта ще поставят забележителните и неповторими БТР, посочват организаторите. В събота вечер на сцената с латино-алжирска музика ще излязат Mahrez Hachemi, следващите на сцената са "Мерудия" с тяхното пъстро реге звучене, а веднага след тях очаквайте силното рок присъствие на Lek City Case. Финалът на вечерта ще бъде специален с изключителното присъствие на Владо Михайлов и неговия бенд., посочват от Община Габрово. 

Неделната програма на сцената включва участие на танцьорит

Американският актьор Джош Хартнет приема новата си роля на сериен убиец в трилъра „Капанът“ (Trap) на режисьора М. Найт Шаямалан е предизвикателство, предаде Ройтерс.

„Никога преди не съм играл подобна роля“, каза той пред Ройтерс на лондонската премиера на филма. Хартнет е участвал във филми като „Пърл Харбър“, „Блек Хоук, „Черната далия“, „Опенхаймер“.

„Честно казано, ако не беше Найт, нямаше да е е възможно да вляза в този образ, защото ако поемаш отговорност с подобен персонаж, трябва да имаш пълно доверие на някого зад камера“, каза американският актьор.

Във филма Хартнет играе Купър, който води дъщеря си на концерт. Събитието обаче се оказва сложна полицейска операция за залавянето на сериен убиец, който се оказва самият Купър. Психологическият трилър е написан, режисиран и продуциран от Шаямалан, който е известен с уникални сюжетни обрати.

„Стара

Четвъртото издание на фестивала за имерсивни арт инсталации Sofia Lights ще се проведе между 25 и 28 юли в парк-музей „Врана“.

Тази година акцент е инсталацията „Стоманена трева“ (Steel grass) на френското арт студио Aérosculpture, реализирало проекти в десетки държави на три континента, информират организаторите.

„Инсталацията ще бъде показана за първи път извън Франция, и то в такъв огромен мащаб, който ще обхваща голяма част от територията на парк „Врана“. Непосредствено след края на Sofia Lights, „Стоманена трева” отпътува за Куршевел, любимият курорт на кралските особи в Европа“, разказват от екипа.

„Стоманена трева“ е едновременно минималистична и монументална инсталация, състояща се от стотици „стръкове трева“, високи колкото седеметажна сграда. Те играят с естествената светлина и вятъра, създавайки уникално визуално и емоционално преживяване“, комент

Задълбах се в темата за старите майстори, защото ако днес нямаме техните образци, ние не можем да говорим и за големите майстори на съвремието. Това каза Вежди Рашидов по време на откриването на изложбата „Западноевропейско изкуство XVII – XIX век“ в галерия Vejdi тази вечер.

Експозицията включва 16 живописни платна от личната колекция на Вежди Рашидов. По думите му произведенията са събирани от пътуванията му до Нидерландия, Белгия, Франция, Испания и Италия.

Рашидов допълни, че в този процес на приемственост ние в XXI век сме само едно стъпало от нещо, което е започнало да се изгражда.

Скулпторът разказа, че е бил много млад, току-що завършил Художествената академия, когато случайно на "Марше опюс" в Париж се е запалила страстта му към колекционерството. 

"Видях две хубави картини, които много харесах и в един момент пожелах да ги притежавам. Купих

На 6 юни в Музея на иконата в Трявна Мирян Колев ще изнесе концерта Plant/Human Duo, а при лошо време събитието ще се проведе в Старото школо. Това съобщи Юлия Нинова, директор на Специализиран музей за резбарско и зографско изкуство – Трявна.

Plant/Human Duo е концерт на Мирян Колев, в който той генерира звуци от различни растения. 

Проектът търси връзката между различни растителни вибрации и естетически звукови резултати. С помощта на устройства и сензори, прикрепени към листата на растения, техните биоритми се преобразуват в звук и биват допълнително манипулирани с помощта на звукови ефекти в реално време, посочват организаторите.

„Има изследвания в областта на биоакустиката, които се отнасят до електрическите сигнали протичащи през растенията и преобразуването им в звукови вълни. Но целта на този проект не е само да преобразува тези сигнали в звук, а да

На 13 август безплатно за младежи ще бъдат отворени изложбената зала в джамията "Ахмед Бей", Пирговата кула и къщата- музей "Ильо Войвода".

Международният ден на младежта се отбелязва за първи път на 12 август 2000 година. Обявен е с резолюция на Генералната асамблея на ООН на 17 декември 1999 г. по предложение на Всемирната конференция на министрите по делата на младежта, състояла се в Лисабон от 8 до 12 август 1998 година. В България празникът се чества от 2007 година. Чрез различни обществени и художествени прояви денят насочва вниманието към проблемите на младите хора, както и към тяхното участие в световните инициативи за опазване на околната среда, развитието на лидерските им умения и включването им в каузи с международно значение.

Започва изпълнението на проектите, одобрени за финансиране по общинската програма „Култура плюс“ в Търговище, информират от пресцентъра на кмета Дарин Димитров. 

Регионална библиотека „Петър Стъпов“ е организатор на първото културно събитие по програмата. Днес в библиотеката започват национален форум и кръгла маса на тема „Изкуствата в библиотеката -  средство за ефективна колаборация в дигиталната ера“. Те се организират по повод отбелязването на 65 години от създаването на културната институция и 160 години библиотечно дело в Търговище. 

През месец юни предстоят други две събития, които са финансирани по „Култура плюс“, посочват от местната администрация. 

На 26 и 27 юни в Драматичния театър балет „Вега“ ще представи концерти, посветени на отбелязването на 30 години от основаването на състава. Ще бъде създадена съвременна танцова продукция в

Художествената галерия "Ротенберг-Узунов" и  "Александру Ръдулеску" от Букурещ подредиха изложба в Държавен културен институт "Културен център "Двореца" - Балчик. Експозицията "Балчик: свят на изкуството, 100 години по-късно" е  свързана с румънското междувоенно изкуство, съобщават от културния институт.

Тя включва петдесет и две творби, снимки и документи, уловили забележителни моменти от „черноморската художествена школа“ - термин, въведен през 1923 г. от историка на изкуството и теоретика Анри Фосийон.

Гала Галактион описва „Белия град“, наречен така заради белите варовикови скали, които опасват Балчик, като „прекрасно селище на библейска медитация“. Неслучайно споменава духовното измерение на това място, тъй като в района са построени едни от най-старите християнски базилики. Румънската кралица Мария се влюбва в неукротимия дух на мястото и неговия тих ри

Новата директорка на Фестивала на американското кино в Довил, Франция, обяви, че френско-ливанският тромпетист Ибрахим Маалуф вече не е член на журито, поради „неразположение в екипа“, свързано с вълната #АзСъщо (#MeToo), предаде АФП.

В интервю за френския вестник „Трибюн диманш“ директорката Од Eсбер съобщи, че е „взела трудното решение да отстрани Ибрахим Маалуф от журито“ и поясни:

„Присъствието на Ибрахим Маалуф ставаше все по-проблематично за гладкото и спокойно протичане на фестивала, който празнува своята 50-годишнина, който е и моето първо издание, и който искам да ръководя с яснота и прозрачност“. Отстраняването на Маалуф се случва по-малко от две седмици преди началото на фестивала, планиран да се проведе от 6 до 15 септември.

Преди няколко години Ибрахим Маалуф беше обвинен в сексуално посегателство сре

„Божественият смисъл на съществуванието ни е да обичаме и ако животът ни не е хубав, това е защото не извършваме точно това - да обичаме. Не е трудно, аз съм опитвала, много е хубаво“. Това каза актрисата Цветана Манева, която няколко пъти вдигна публиката на крака по време на спектакъла в нейна чест „Честит рожден ден, Цветана!“, който бе представен на театралния фестивал „Варненско лято“. 

„Ако животът ни не е такъв, какъвто непрекъснато очакваме да бъде, вероятно трябва по-често да се питаме какво правим точно с това обичане, с тази любов. Аз не си задавам въпроса защо съм на този свят. За това съм. Не само аз, всички сме за това. 

Винаги се питам с какво съм заслужила толкова обич. Имам отговор, който е нескромен и беше дискретен до този момент, но сега мога да го обявя. Аз много обичам да обичам и съм обичала, и продължавам да обичам и мисля, че това е е

Интересното за нашата група е, че всички композираме, казаха на пресконференция в Боровец изпълнителите от Швеция и Норвегия Буге Веселтофт (пиано), Дан Берглунд (бас) и Магнус Йострьом (барабани), обединени в „Римден трио“. Тази вечер по време на Международния джаз фестивал „Д-р Емил Илиев“ групата ще представи песни от най-новия си албум. 

Музикантите посочиха, че във формацията всеки дава най-доброто от себе си. Пианистът Буге Веселтофт разказа историята на триото. Искал да изпълнява типична скандинавска музика, поканил двамата си колеги да се присъединят към него и така триото се формира в 90-те години на XX век. 

Музикантите казаха, че репетират и в Швеция, и в Норвегия, но са основно в Стокхолм, „където намерим най-доброто кътче спираме и репетираме“.

От "Римден трио" посочиха, че са били наскоро в Румъния, като са участвали във фестивали. 

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
500-години история: Театър на сенките „Карагьозис“
Започва 42-рото издание на Фестивала на българския игрален филм „Златна роза“
Фотографии на известни личности, творци и духовници са представени в изложба на Сашо Сарандалиев
Русенската опера представя премиерно "Севилският бръснар"
Иван Пазламачев подрежда първа самостоятелна изложба
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Септември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Тонът на времето
Общо 40 изпълнители от страната и чужбина ще участват на фестивала „Хасково джаз“
Калейдоскоп
"Златка - златното момиче" е новият спектакъл на Държавен куклен театър "Дора Габе"
Творчески отражения
След 17 години Ману Чао се завръща с нов албум
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.